Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"   Poleć znajomemu    
         english     pobierz     linki     napisz     kontakt     home        

YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp
WRÓĆ DO LISTY PROJEKTÓW 
Akademia Złotego Wieku YMCA
Polska YMCA posiada ofertę skierowaną do ludzi w każdym wieku. Szczególne znaczenie ma aktywizacja osób starszych. Dla realizacji tego celu w 2006 roku zaczęła działalność Akademia Złotego Wieku YMCA. Pod tą nazwą kryją się zajęcia dla Seniorów prowadzone w Ogniskach. Akademia działa jak narazie w Gdyni.

We wrześniu 2004 roku ruszyły w gdyńskiej YMCA zajęcia Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Miastem Gdynia. W 2005 roku gdyńska YMCA prowadziła ponad 40 godzin zajęć tygodniowo dla prawie 700 słuchaczy. Były to zajęcia z wielu dziedzin, prowadzone wyłącznie przez wolontariuszy! Gdyńska YMCA otrzymała grant z budżetu miasta w wysokości ponad 50 tys. zł. Dzięki wsparciu z miasta koszt udziału w zajęciach to 20 zł za udział w trzech różnych zajęciach przez semestr. W roku 2006 liczba słuchaczy zwiększy się do 800, a liczba zajęć przekroczy 50 godzin w tygodniu. Więcej informacji na temat GUTW Oddział YMCA znaleźć można na stronie www.gdynia.ymca.pl/gutw.

Oprócz GUTW gdyńska YMCA we współpracy z gdańską Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzi zajęcia Studium Ruchowego dla Seniorów dla ponad 200 osób. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy, m.in. studentów wyższych lat kierunku kinezygerontoprofilaktyki.

W 2006 roku ruszyły zajęcia dla Seniorów w ramach projektu "YMCA 55+": m.in. florystyka, hafciarstwo, brydż, enologia, kultura kaszubska, esperanto.

WRÓĆ DO LISTY PROJEKTÓW 
 
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miło¶ników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu