Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"   Poleć znajomemu    
         english     pobierz     linki     napisz     kontakt     home        

YMCA Europe Festival 2013
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2006-11-02
Odsłonięcie tablicy na budynku YMCA w Warszawie
Na budynku Polskiej YMCA w Warszawie przy ulicy Konopnickiej 6 została odsłonięta tablica poświęcona Leopoldowi Tyrmandowi, pisarzowi, publicyście i propagatorowi i miłośnikowi jazzu. Na tablicy umieszczono fragment Jego wspomnień z okresu, gdy mieszkał w tym budynku. Tablicę odsłonił Premier Kazimierz Marcinkiewicz, pełniący obecnie obowiązki Prezydenta Miasta Warszawy. Z ramienia Polskiej YMCA w uroczystości uczestniczyli Panowie Władysław Koszarowski, Andrzej Miłkowski, Rafał Skibiński i Artur Zieliński.

Treść napisu na tablicy pamiątkowej:

W LATACH 1946-1955 W TYM GMACHU MIESZKAŁ LEOPOLD TYRMAND, PISARZ, PUBLICYSTA, POPULARYZATOR I MIŁOŚNIK JAZZU, WARSZAWIAK

Otóż mieszkam w dawnym gmachu Polskiej yMCA, przy ulicy Konopnickiej, tuż obok Placu Trzech Krzyży. Zaraz po wojnie (...) gmach ten był towarzyskim i rozrywkowo-kulturalnym Warszawy, zasobny w wygodne pomieszczenia sportowe, krytą pływalnię, sale odczytowe i teatralną, sprężyście i atrakcyjnie administrowany przez znakomitą, bogatą instytucję stanowił istne błogosławieństwo dla młodzieży i w ogóle warszawiaków, którzy gnieżdżąc się w urągających najczęściej wymogom ludzkich mieszkaniach garnęli się do czystej, ciepłej, ożywionej YMCA.
Leopold Tyrmand, DZIENNIK 1954

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
 
Obozy YMCA - nasza oferta
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
Inicjatywa Andrzeja Rumianowskiego, Prezesa Ogniska Miło¶ników Polskiego Jazzu ZMCh Polska YMCA w Warszawie

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
komunikaty            serwisowe
poleć ten serwis znajomemu